Close

VUL TÝDNE má „voliče bez FB“ zřejmě za podlidi

 

Na stříbrné příčce zůstal zhrzený Miroslav Kalousek, který na jedné straně mluví o integraci prozápadní pravice a na druhé obvinil řadu novinářů z prodejnoděvkovství – nevděčník jeden. Připomíná zákazníka bordelu, který si užil a stěžuje si, že nedostal zapalceno.

 

Bronzová je ČT, která s na komentování povolebního vyjednávání pozve Táberyho, Bursíka a Svobodu – jde zřejmě o úkaz, kdy pravdoláskařské koule nahradí zcela mozek.

A když někdo „zahodil flintu do žita“ jenom proto, že se narodil jako Čech nebo Slovák, ne jako Rus nebo Američan, tata se vždycky rozčílil. Takovým lidem říkal vul. On rozlišoval mezi vůl s kroužkem a vul bez kroužku. Ti bez kroužku byli podle něj nebezpečnější. JAN MASARYK O TGM
Ale pojďme k našemu vítězi. Publicista Junek mimo jiné tvrdí:
Na Facebooku padá závažná otázka a hledají se ti lidé, kteří volili ANO. „Neznám nikoho z voličů ANO, tak kdo je tedy volil?“ Je nejčastější formulace věty plné zmaru a naštvání. Tito lidé se na FB mohou dopátrat k pár jedincům, ale asi moc voličů ANO zde nenajdou. Tuší, že hlavními viníky jsou ti, jež Facebook nemají. Lidé o dvě generace starší.
Mladí jsou tedy naštvaní, že za ně rozhoduje někdo, kdo brzy natáhne bačkory a může mu být jedno, kdo tady vládne. Navíc rozhoduje takhle špatně jen proto, že bude mít o nějakou tu stovku vyšší důchod. I to je umění populismu. Zasáhnout ta správná voličova místa, zaútočit na jeho nejnižší pudy.

Kromě toho hošku, že to bude velice silná vrstva se stejným volebním právem, jako mají ti generačně mladší i početně slabší, většinou ovšem jen nejsou ve tvé sociální bublině pár stovek přátel. Jsou to také lidé, kteří z logiky čísel na tenhle cirkus nejvíce přispěli, přispívají a doplácejí.

Oni nevolili komunistu Babiše, agenta Babiše, oni volili Babiše, který tak jako oni obviňuje dlouho vládnoucí elity v podobě ČSSD a ODS – a jejich přívěšky či výhonky -, že tento stát rozkrádaly bez skrupulí přímo nebo to umožňovaly. Babiš jim vystavil EET účtenku.

Já Babiše také nevolil, ale idioti, kteří se proti němu vymezují s vlastní náloží másla na hlavě, jsou jaksi nepochopitelní a nevolitelní. To je demokracie, a u nás zatím funguje. Ne ideálně, ale funguje.

Je pravděpodobné, že až Junkovi skončí puberta, změní třeba na leccos názor. Je docela běžné, že stejně jako jiné ohnivé kritiky ho nachytáme s koblihou v puse…

Pavel Stöckl

Mám jednu ženu, jedno dítě, jednoho psa a víru, že je možné změnit naši zemi postupně k lepšímu. Proto jsem se stal členem Realistů, a nejsem tedy nestranný. :)

2 thoughts on “VUL TÝDNE má „voliče bez FB“ zřejmě za podlidi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

sdílet