Rozmohl se nám tady takový nešvar, je to vlastně hotová paralelní pandemie odstraňování soch. Samozřejmě v Česku to má jiný kontext než v USA, ale podstata zůstává stejná – s odstupem desítek let se znelíbí dávno mrtvá osoba, které jsme druhdy vztyčili pomník. Dá se takové lapálii předejít?

Tak možnosti jsou různé. Někdo už navrhoval výměnné hlavy kvůli efektivitě. Ovšem Gretta s Koněvovou uniformu by působila bizzarně – že? Takže by to chtělo naprosto bezpohlavní panáky a vyměňovat tabulky?

Nebo volit pouze formu moderny, kdy osobnost zachytí Opočenského kvádr s dírama – síla projekce je velká věc. Ani zde však nelze zaručit, že se taková díla někoho dotknou svými gendrovými konotacemi.

Nebál bych se proto sochy úplně zrušit. Kolik je sochařů – žejo… V seriálech nehráli a všech 15 na nějakou pořádnou demošku taky nestačí. Na ušetřených plochách vymlaskneme chybějící parkovací místa. A bude hotovo, a hlavně žádný problém!

+ posts

Mám jednu ženu, jedno dítě, jednoho psa a víru, že je možné změnit naši zemi postupně k lepšímu. Proto jsem se stal členem Trikolóry, a nejsem tedy nestranný. 🙂

Written by Pavel Stöckl

Mám jednu ženu, jedno dítě, jednoho psa a víru, že je možné změnit naši zemi postupně k lepšímu. Proto jsem se stal členem Trikolóry, a nejsem tedy nestranný. :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.