Německý soud chce Facebooku zatrhnout vydělávání na neomezeném dolování dat z profilů uživatelů této sociální sítě. Facebook tak pohořel s námitkou proti rozhodnutí Německého antimonopolního úřadu a Zuckerbergovi poddaní by tak měli obejít profily německých uživatelů obloukem, což asi neudělají, protože soud nerozhodl o vynucování rozhodnutí a vše se posouvá k vyšší instanci.

A co český antimonopolní úřad? Tak ten je na dvě věci, a mám jisté pochybnosti i o dalších možnostech v ranku zvolených zástupců lidu, jejichž obzory o používání internetu většinou končí u sledování osobního bankovního účtu a porna.

ZDROJ: https://tutanota.com/blog/posts/facebook-antitrust-germany/

Německý soud chce Facebooku zatrhnout vydělávání na neomezeném dolování dat z profilů uživatelů této sociální sítě. Facebook tak pohořel s námitkou proti rozhodnutí Německého antimonopolního úřadu a Zuckerbergovi poddaní by tak měli obejít profily německých uživatelů obloukem, což asi neudělají, protože soud nerozhodl o vynucování rozhodnutí a vše se posouvá k vyšší instanci.

Nizozemsko zakáže jednorázové plastové výrobky od července 2021. Boj s plastovým odpadem se v Nizozemsku a Německu posunul na novou úroveň. Nizozemci by se tak od 3. července roku 2021 neměli potkat s plastovými příbory, sáčky, tyčinkami do uší a u balónků. Konkrétní seznam bude teprve zveřejněn, ale i v podobné zprávě z mnohem většího Německa se příliš nezdůrazňují láhve na nápoje.

Ovšem už vůbec nikde se nezmiňuje, co uvedené zakázané plastové produkty nahradí, kolik to bude stát, a jaké to bude mít ekologické dopady.

Výsledek předchozího kola zápasu s plasty známe – některé fastfoody nahradily plastová brčka hnusným papundeklovým nesmyslem, který je nejen nechutný, ale ekologii nepomohl a marně čekám na zprávu o proměně množství plastového odpadu.

ZDROJ:https://dutchreview.com/news/ban-on-disposable-plastic-products-in-the-netherlands-starting-from-next-year/

https://news.yahoo.com/germany-bans-single-plastic-straws-102034468.html?guccounter=1

Jeden ze tří pákistánských pilotů má falešnou licenci, Pákistánský ministr letectví oznámil, že z 860 aktivních pilotů celkem 262 jedinců nesložilo potřebné zkoušky a získali licenci podvodem – většinou je někdo při testech zastoupil. Vyplynulo to z předběžné zprávy o havárii letadla, při které 22. května zahynulo v Karáčí 97 lidí.

Podle zprávy si piloti povídali o koronaviru a opakovaně ignorovali varování od řídících letového provozu, než letadlo kleslo v obytné oblasti poblíž letiště. Piloti se snažili přistát, aniž by spustili podvozek. Poté, co motory škrtly o zem, piloti vytáhli letadlo zpět do vzduchu, ale poškozené motory selhaly a stroj se zřítil.

ZDROJ:https://edition.cnn.com/2020/06/25/business/pakistan-fake-pilot-intl-hnk/index.html

Google zaplatí vydavatelům za „vysoce kvalitní“ zprávy. Google oznámil, že začne vydavatelům platit za licencování „kvalitního“ obsahu v nadcházející iniciativě, kterou popisuje jako „zpravodajský zážitek“. Tuším, že v tom bude nejeden háček, pokud jde o výběr „kvality“ a konkrétních vydavatelů. Inu někteří si budou znovu rovnější a Google se milostivě podělí o laskominy ze svého stolu dominantního hráče na internetu.

ZDROJ:https://www.engadget.com/google-pay-publishers-for-high-quality-content-084047751.html?guccounter=1

Ateisté a humanisté prý čelí diskriminaci na celém světě. Tuto hrozivou zprávu ovšem doprovází informace, že je založena většinou na svědectví 76 lidí v osmi sledovaných zemích. Takže parádní blábol, který se zabírá několika příběhy z Kolumbie, Indie, Indonésie, Malajsie, Nigérie, Pákistánu, Filipín a Srí Lanky. #guardianjedebomby

ZDROJ:https://www.theguardian.com/world/2020/jun/25/atheists-and-humanists-facing-discrimination-across-the-world-report-finds

Pentagon vydá seznam 20 předních čínských firem, které jsou podle něj přímo vlastněny nebo podporovány čínskou armádou. Samozřejmě jako první se v hledáčku umístil Huawei. Média pak zmiňují ještě Hikvision, China Telecoms, China Mobile a AVIC. Seznam se zřejmě stane základem pro nové finanční sankce USA proti těmto firmám, které mimo jiné zcela jistě konkurují firmám americkým.

https://www.bbc.com/news/business-53172057

Pákistánský premiér označil Usámu bin Ládina jako „šahída“ (mučedníka) během vystoupení před pákistánským národním shromážděním. Kolem toho bude zřejmě velké mrzení, na druhou stranu i Spojené státy při boji s terorismem projevily velkou pružnost, když v Sýrii a jinde spolupracovaly s odnožemi al-Káidy, kterou bin Ládin založil a vedl. Imran Khán dostal přídomek Tálibán, kvůli podpoře afghánských radikálů, jejichž vznik a výcvik ostatně iniciovala pákistánská tajná služba.

ZDROJ:https://www.indiatoday.in/world/story/imran-khan-calls-osama-bin-laden-shaheed-martyr-in-pakistan-parliament-1692679-2020-06-25

A zase ty roušky. Nová japonská studie přispěla do rozporné diskuse o rouškách v době koronaviru a označila je za hlavní faktor při omezení šíření nákazy. Na základě údajů shromážděných britskou společností pro výzkum trhu YouGov vytvořil tým z kliniky Miyazawa v Hyogu a University of Houston-Victoria počítačový model, aby zjistil, jak různé faktory ovlivňovaly úmrtnost na nemoc v různých zemích.

Zdaleka nejvýznamnější byla maska, která měla 70 procentní dopad na úmrtnost, tvrdí studie zveřejněná na Medrxiv.org s tím, že studie bude ještě přezkoumána. Téměř 80 procent úmrtí Covid-19 nahlášených začátkem června by mohlo být spojeno s neochotou lidí nosit masku v polovině března. Nosit masku později mělo některé pozitivní účinky, ale začátkem května se všechny výhody ustálily.

Japonští vědci také zjistili, že lidé s vyšším tělesným tukem byli méně ochotní nosit obličejové masky. „Když jsou lidé obézní, cítí se více nepohodlně, když nosí masku, protože obézní dospělí vdechují v průměru o 50 procent více vzduchu denně než neobézní dospělí,“ uvedli.

ZDROJ:https://www.scmp.com/news/china/science/article/3090440/coronavirus-face-masks-save-lives-japanese-study-says

USA snížily počet vojáků v Německu, aby čelily hrozbám v čínské oblasti. Čerstvě zažehnané horké chvilky na indicko-čínské hranici se jakoby staly záminkou pro přerozdělení amerických sil ve světě. Z Německa se vojáci přesouvají, aby čelili výzvám, které vytváří sílící Čína se svými sousedy. A ačkoli je to zarámováno aktuálním konfliktem Indie s Čínou, americký ministr obrany Mike Pompeo upozornil, že Trumpova administrativa před dvěma lety provedla dlouhodobou strategickou kontrolu pozice americké armády a přerozdělování vojáků a dalších prostředků bude pokračovat.

ZDROJ:https://www.hindustantimes.com/india-news/us-shifting-military-to-face-chinese-threat-to-india-and-south-east-asia-pompeo/story-9zqoaeuFQVwA8wbUQMVXjI.html

Účet za koronavirovou pandemii si vystavila firma Nike – meziročně jí poklesly tržby o 38 %, což se odrazilo na poklesu cen akcií (zatím o 4 %). Pokles nastal přetože se podařilo společnosti zvýšit výrazně prodej sportovního zboží on-line, a to 75 %. To sebou ovšem neslo zvýšené náklady na dopravu k zákazníkům.

ZDROJ:https://www.cnbc.com/2020/06/25/nike-nke-reports-q4-2020-earnings.html

Írán popraví tři mladíky za protesty proti režimuNejvyšší íránský soud potvrdil rozsudky smrti Amri Hossejna Moradího, Sajída Tamdžídího a Mohammada Rádžabího, tří protestujících zatčených po nepokojích v listopadu. Obžalovaní uvedli, že jejich přiznání k obvinění ze žhářství a boje proti režimu byla vynucena mučením. Dva z obžalovaných sice nejprve utekli ze země a požádali o azyl v Turecku, to je nicméně vydalo zpět do Íránu.

ZDROJ:https://iranintl.com/en/world/death-sentences-three-young-protesters-confirmed-supreme-court

Odhalení obchodu s dětmi na Instagramu. Jiné tři muže zatkly íránské úřady za obchod s dětmi na Instagramu (patří Facebooku), a zachránily tak i dvě malé děti. Ślo o jedno 20denní a jedno dvouměsíční mimino, které muži nabízeli k prodeji za 9 490 $ a 11 800 $. Děti byly údajně koupeny od chudých rodin za 1100 $ a 2 300 $.

ZDROJ:https://edition.cnn.com/2020/06/25/middleeast/iran-instagram-infant-selling-ring-scli-intl/index.html

Pecka na konec: Nejdelší blesk má 700 km, A pak, že je OSN k ničemu. Jeho agentura pro počasí oznámila, že dosud nejdelší naměřený blesk byl zaznamenán 31. října 2018 v Brazílii a měřil více než 700 km (předchozí rekord měl „jen“ 321 km). Nejdelší pokud jde o dobu trvání byl pak blesk ze 4. března 2019 nad Argentinou, který zazářil s výdrží 16,73 sekundy (předchozí rekordman to dotáhl na necelých osm sekund).

ZDROJ:https://www.france24.com/en/20200625-700-km-brazil-megaflash-sets-lightning-record-un

+ posts

Mám jednu ženu, jedno dítě, jednoho psa a víru, že je možné změnit naši zemi postupně k lepšímu. Proto jsem se stal členem Trikolóry, a nejsem tedy nestranný. 🙂

Written by Pavel Stöckl

Mám jednu ženu, jedno dítě, jednoho psa a víru, že je možné změnit naši zemi postupně k lepšímu. Proto jsem se stal členem Trikolóry, a nejsem tedy nestranný. :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.