RUSKO NABÍZELO AFGHÁNCŮM ODMĚNU ZA KAŽDÉHO ZABITÉHO VOJÁKA NATO, tvrdí list New York Times s odkazem na americké tajné služby a výslechy zajatých afghánských radikálů. Jde údajně o operaci jednotky ruské vojenské rozvědky s označením 29155, obviněné již z pokusu o atentát na zběhlého agenta KGB Sergeje Skripala v Británii. Rusko odmítlo zprávu komentovat, protože oficiálně se na Kreml v této věci nikdo neobrátil.

Zpravodajci podle NY Times tvrdí, že mohlo jít o odvetu za zabití 200 až 300 ruských žoldnéřů v Sýrii, kteří se účastnili v roce 2018 čtyřhodinového útoku syrské armády na základnu amerických speciálních sil. Spekuluje se také, že Rusko chtělo narušit mírovou dohodu mezi USA a Tálibánem.  Ta byla v únoru uzavřena a ukončila dvacetiletou operaci USA a spojenců v této zemi, což je fiasko rámované přibližně 4000 padlými spojeneckými vojáky včetně 15 Čechů. Počty obětí na afghánské straně přesahují 200 tisíc. Jen Spojené státy pak utratily na misi v Afghánistánu přibližně bilion dolarů.

BRUTÁLNÍ SODOMIE V POLICEJNÍ VAZBĚ vedla ke smrti otce a syna v indickém Tamilnádu. Tuticorinská policie zatkla 19. června majitele malého obchodu s mobilními telefony a příslušenstvím, protože přes vyhlášenou karanténu kvůli epidemii COVID-19 nechali svůj krám otevřený. Policisté podle svědků zadrženého otce se synem mučili tak, že se jejich křik údajně rozléhal v okruhu půl kilometru.  59letý P. Jayaraj a jeho 31letý syn J. Fenix byli sice z policejní stanice nakonec přepraveni do nemocnice, ale zde podlehli krátce po sobě oba zraněním. Svědci přitom vypověděli, že oba opouštěli policii v silně zbědovaném stabu s potrhaným oblečením a oba silně krváceli z rekta.

Zdroj: https://www.indiatoday.in/india/story/tuticorin-custodial-death-kin-say-father-son-duo-was-sexually-abused-in-police-custody-outrage-in-tamil-nadu-1692411-2020-06-25

EU MÁ NOVOU NORMU, KTERÁ URČUJE OPRAVITELNOST VÝROBKŮ.  Po třech letech vyjednávání vznikla norma EN45554, která podrobně popisuje „obecné metody posuzování schopnosti opravovat, znovu použít a upgradovat výrobky související s energií“. Metodu, kdy určité značky měly lepší pověst, zatímco jiné byly levnější a zákazníci to dobře věděli, mají nahradit štítky.  Vypadáto zcela jako nehorázná pitomost, která v každém případě prodraží ceny finálních výrobků, ale tvůrci normy jsou nadšení.

Zdroj: https://de.ifixit.com/News/35879/repairability-standard-en45554

TISÍCIHLAVÉ PROTESTY UŽ NEJSOU ZDALEKA VĚCÍ ANONYMNÍHO DAVU. Datová společnost Mobilewalla použila informace mobilních telefonů k odhadu demografie 17 000 lidí demonstrujících v USA o víkendu 29. května za ukončení policejní brutality. Pochodovali hromadně ve městech, jako jsou Minneapolis, New Yorku, Los Angeles a Atlanta, a tak úplně nevěděli, že technologická společnost používá údaje o poloze získané z mobilních telefonů k určení jejich rasy, věku a pohlaví a místa, kde žili. V 60 výsečových grafech dokument uvádí například jaký podíl tvořili mladí (18–34); středního věku 35-54 nebo starší (55+); kolik z nich byli typ „afroamercký“, „kavkazský / ostatní“, „hispánský“ nebo „asijskoamerický“. Afričtí muži tvořili většinu protestujících ve čtyřech pozorovaných. Muži vs. ženy v Atlantě (61% vs. 39%), v Los Angeles (65% vs. 35%) , v Minneapolis (54% vs. 46%) a v New Yorku (59% vs. 41%).

Zdroj: https://www.buzzfeednews.com/article/carolinehaskins1/protests-tech-company-spying

To INDICKÁ HACKERSKÁ FIRMA POMOHLA SVÝM KLIENTŮM ŠPEHOVAT VÍCE NEŽ 10 000 E-MAILOVÝCH ÚČTŮ PO DOBU SEDMI LET. Služby BellTroX InfoTech Services se zaměřily na vládní úředníky v Evropě, hazardní magnáty na Bahamách a známé investory ve Spojených státech. BellTroX, pracující z malé místnosti nad uzavřenou čajovnou v maloobchodním komplexu v Dillí, bombardoval své cíle desítkami tisíc škodlivých e-mailů. Některé zprávy napodobují kolegy nebo příbuzné; další představují žádosti o přihlášení na Facebook nebo grafická oznámení o odhlášení z pornografických webů.

Zdroj: https://news.trust.org/item/20200609101643-afo4d

PROMINENTNÍ FRANCOUZSKÝ ARCHEOLOG BYL SPOLEČNĚ SE SVÝM MANŽELEM OBVINĚN Z NELEGÁLNÍCH KŠEFTŮ s artefakty. Páreček je podle vyšetřovatelů součástí širší sítě pašeráků, která využívá nepokojů a chaosu na Blízkém východě.  Po pondělním zatčení byli Christophe Kunicki a jeho manžel Richard Semper v Paříži obviněni z řady podvodů, praní špinavých peněz a padělání. Předpokládá se, že v případu jde o starožitnosti v hodnotě desítek milionů eur, které byly získány z Egypta, Libye, Sýrie a Jemenu, často prostřednictvím proslulé aukční budovy Pierre Berge se sídlem v Paříži.

Zdroj: https://www.france24.com/en/20200626-french-archaeologist-and-husband-charged-over-mideast-antique-trafficking

THAJSKO A BARMA SPÁLILY DROGY ZA DVĚ MILIARD DOLARŮ. Taková je odhadovaná hodnota 25 tun narkotik ve formě cihel z heroinu a tašek naplněných metaamfetaminovými pilulkami, které policejní komanda obou zemí zajistila v oblasti Zlatého trojúhelníku.

Zdroj: https://www.reuters.com/article/us-thailand-myanmar-drugs/thailand-and-myanmar-burn-seized-drugs-worth-2-billion-idUSKBN23X1UM?il=0

VĚTŠINA BRITŮ PRÝ CHCE ZPĚT DO EU A PODPORA INTEGRACI ROSTE I JINDE. Tvrdí to alespoň European Social Survey, který se provádí každé dva roky a nezapomněl ani na odcházející poddané Jejího Veličenstva. Pikantní na tom je, že zpráva nezmiňuje o průzkumu nic bližšího – ani otázky, ani počet, a tak podobně. Zcela chybí jakýkoli důvod, proč by měla být Unie po Brexitu a potom, co předvedla během pandemie, mezi obyvateli jednotlivých zemí populárnější. Pro Brexit je nyní prý jen 35 % Britů, přičemž 57% se chce znovu připojit k Evropské unii. Ve Finsku pak vzrostla podpora členství v EU o 12 % a podpora členství v České republice o 11%.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/brexit-poll-most-british-people-want-to-rejoin-eu-2020-6?r=US&IR=T

POVINNOST NOSIT ROUŠKU PRO BRAZILSKÉHO PREZIDENTA POTVRDIL ODVOLACÍ SOUD. Pravicový prezident Bolsanaro už získal jistý věhlas muže, který se s ničím nemaže. Pandemii označoval za chřipečku a doporučení proti šíření viru přijímaná nižšími orgány správy státu obcházel nebo nerespektoval. „Prezident má ústavní povinnost dodržovat zákony platné v zemi,“ napsal soudce Renato Borelli a nařídil Bolsonarovi, aby se řídil nařízením nebo čelil pokutě ve výši 2 000 skutečných pokut (365 $). Tuto pokutu musel zatím zaplati pouze brazilský mnistr školství, který se objevil na jednom veřejném shromáždění bez roušky.

Zdroj: https://www.france24.com/en/20200626-brazil-s-bolsonaro-appeals-court-order-on-wearing-mask

NACISTY NAKRADENÉ STŘÍBRO SE NAŠLO POHŘBENÉ NA POLSKÉM HRADĚ ze 14. století. Hledači pokladů tak dostanou nejspíš nový impuls poté, co odborníci zajistili po 80 letech od okupace 103 stříbrných předmětů od příborů po poháry v perfektním stavu. Nacisté se zmocnili královského hradu Nowy Sacz v červnu 1941 a proměnili jej v kasárna a sklad munice. Ale na základě nového objevu je jasné, že zde bylo uloženo více než zbraně. Historické a průzkumné sdružení Nowy Sacz odhaduje, že nalezené předměty byly vyrobeny v Rakousku nebo Polsku. „Jde o Judaika, pravděpodobně z přelomu 19. nebo 20. století, spojená s židovským rituálem a pravděpodobně byla pochována během druhé světové války,“ sdělil místní archeolog Bartlomiej Urbański. Samotnou tvrz vyhodili polští vojáci v roce 1945 do povětří, ale následně byla zčásti rekonstruována. Přesto se poklad našel až nyní.

Sotva před měsícem našli experti 75letý deník důstojníka SS, který odhalil, že někde v Polsku bylo uloženo 28 tun nacistického zlata. Existuje navíc 10 dalších míst v Německu a České republice, kde by ukradené poklady mohly zůstat dodnes skryté.

Zdroj: https://allthatsinteresting.com/nazi-silver

+ posts

Mám jednu ženu, jedno dítě, jednoho psa a víru, že je možné změnit naši zemi postupně k lepšímu. Proto jsem se stal členem Trikolóry, a nejsem tedy nestranný. 🙂

Written by Pavel Stöckl

Mám jednu ženu, jedno dítě, jednoho psa a víru, že je možné změnit naši zemi postupně k lepšímu. Proto jsem se stal členem Trikolóry, a nejsem tedy nestranný. :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.