Všichni se tváří, že se nic nestalo. Na naše území jen 28. května napochodovala skupina polských vojáků se zbraněmi a převzala kontrolu nad bezvýznamným kouskem České republiky – přístupovou cestou ke kapličce u Pelhřimov na Osoblažsku.

Situaci s Varšavou řešilo ministerstvo zahraničí i ministerstvo vnitra zcela „ukázkově“.

„Došlo k nedorozumění na polské straně, kaple je již přístupná,“ konstatovala Hana Malá z tiskového odboru ministerstva vnitra. Pelhřimovská kaple je sice na požádání přístupná, ale dál zůstává součástí checkpointu polské armády.

Polští vojáci se samopaly zkrátka dál rozhodovali například o tom, co se v okolí kaple smí fotit a co ne. Následně se zřejmě o své vůli stáhli.

„Takže žádná ostrá nóta ani omluva z Polska. A ani žádnéí stažení.Nejenže máme na naprosto nekompetentní ministry, ale zjevně i zcela neužitečnou armádu a nefunkční policii. Ve zprávě se uvádí, že situaci řešilo krajské velení policie – ale zjevně bez úspěchu.Můžeme klidně zrušit stát a jeho nákladné instituce, vyhlašme zoo, třeba nás budou okolní země krmit.

Aby bylo jasno, policie měla okamžitě dorazit na místo a poslat nablblé polské vojcly domů. Pokud by neuposlechli, měl na místo vyrazit útvar rychlého nasazení, Poláky odzbrojit a zajmout, nebo postřílet, pokud by kladli odpor.

Teprve pak mohla přijít ke slovu diplomacie, kdy by se polský velvyslanec v hlubokém předklonu omluvil,

+ posts

Mám jednu ženu, jedno dítě, jednoho psa a víru, že je možné změnit naši zemi postupně k lepšímu. Proto jsem se stal členem Trikolóry, a nejsem tedy nestranný. 🙂

Written by Pavel Stöckl

Mám jednu ženu, jedno dítě, jednoho psa a víru, že je možné změnit naši zemi postupně k lepšímu. Proto jsem se stal členem Trikolóry, a nejsem tedy nestranný. :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.