RUŠTÍ ŽOLDNÉŘI OBSADILI NEJVĚTŠÍ LIBYJSKÉ ROPNÉ POLE SHARARA. Žoldnéřská (a prokremelská) společnost Wagner Group tak znovu zvýšila výhody generála Chálífu Haftára, který ovládá z Benghází východ země a většinu ropné produkce. Konkurenční režim islamistických skupin sdružených pod hlavičkou Národní dohody (GNA) v Tripolisu se tak dostává pod silný tlak, protože přichází o hlavní zdroj příjmů. GNA sice po přímé vojenské pomoci Turecka zastavila a zvrátila dubnovou ofenzivu Haftárovy Libyjské národní armády (LNA), nicméně intervence Ankary se zjevně nelíbí nejen Rusku, ale i Egyptu, který uvedl do pohotovosti jednotky na své západní hranici s tím, že je připravený Haftárovi pomoci.
Ropné pole Sharara vydá denně více než 300 000 barelů ropy, což představuje zhruba jednu třetinu celkové produkce ropy, která tvoří přes 90% libyjského národního příjmu. Vláda GNA v Tripolisu nyní požaduje zásah mezinárodního společenství.

ZDROJ: https://www.zerohedge.com/…/russian-mercenaries-have-entere…

ANTIFA OPĚTOVNĚ NAPADLA KONZERVATIVNÍHO NOVINÁŘE. Reportér Jack Posobiec natáčel projev staršího černocha, který se snažil zabránit protestujícím v ničení památníku Abrahama Lincolna (postaveného z příspěvků osvobozených otroků v roce 1876), když byl obklopen nepřátelskými protestujícími a napaden. Jeden zakuklenec z Antify Posobiece poznal, protože novinář leží levičácké teroristické organizaci v žaludku kvůli jinému předchozímu incidentu. Maskovaný bitkař Antify, později identifikovaný jako 25-letý Jason Robert Charty, začal novináři nadávat do nacistů a během strkanice byl Posobiec zlit vodou a snažili se mu ukrást telefon. Novinář byl již napaden při jiné akci Antify, kdy jeho kamera náhodně zachytila agitátora této teroristické organizace Leo Kuhna, který účastí na akci porušil podmínku. Kuhn se „proslavil“ v odhaleném spiknutí, které mělo narušit inaugurační slavnost prezidenta Trumpa a bylo mu prokázáno i publikování pedofilních příspěvků. Dostal jen podmíněný trest za slib, že se zdrží účasti na dalších akcích Antifa.
ZDROJ: https://www.zerohedge.com/…/conservative-journalist-jack-po…

PROTI TRUMPOVI SE OBRACÍ OBVINĚNÍ, ŽE RUSKO PLATILO AFGHÁNCŮM ZA ZABÍJENÍ VOJÁKŮ NATO. Údajně vše věděl a mlčel. Bílý dům přitom tvrdí, že o ničem nevěděl. Je podivuhodné, že New York Times se odvolává na zdroje v tajných službách, které dokonce vědí, že šlo o operaci ruské rozvědky spojené s aférou Skripal, nicméně zároveň dodávají, že vlastně není zřejmé, zda nějaká taková platba vůbec proběhla. Zdrojem informací mají být přitom zajatí bojovníci Tálibánu, s nímž uzavřeli Američané dohodu o příměří vázanou na odchod jednotek NATO z Afghánistánu. NYT přitom spekuluje, že ruská operace měla možná tuto dohodu zmařit. Kreml ovšem tyto informace odmítá a dlužno podotknout, že Rusko s vyjednáváním příměří pomáhalo, a v Moskvě se uskutečnila jednání zástupců kábulské vlády a Tálibánu. Je tak možné, že jde o další dezinformační hru, v níž se NY Times angažují podobně jako v podobných dalších útocích na současného amerického prezidenta, které ovšem vyšly naprázdno.

ZDROJ: https://www.theguardian.com/…/russia-offered-bounties-afgha…

SPOILER: NOVÝ IZRAELSKÝ SERIÁL „TEHERÁN“ O STÍNOVÉ VÁLCE S ÍRÁNEM. Úspěšnou řadu FAUDA na Netflixu o osudech protiteroristické jednotky má nyní trumfnout seriál Teherán, který kupuje Apple TV+. Hlavní postava, mladá agentka Mossadu Tamara Rabinyana má za úkol proniknout a deaktivovat íránský jaderný reaktor, aby izraelská armáda mohla provést letecký úder. Když se však mise pokazí, zamiluje se rozzlobená agentka místního prodemokratického aktivisty a znovu najde své kořeny, protože se v Íránu narodila. Tvůrci sázejí na to, že jde o téma nejen pro Izraelce, kteří mají kořeny v kdysi čtvrtmilionové íránské židovské komunitě, ale že se stane hitem i pro Íránce.

ZDROJ: https://www.timesofisrael.com/new-israeli-espionage-tv-ser…/

RADIOAKTIVNÍ OBLAK PROPLUL NAD SEVEREM EVROPY. Mírně zvýšená radioaktivita byla detekována začátkem června nad Skandinávií a evropskou Arktidou. Předpokládá se, že jeho zdroj byl někde na západě Ruska. Na mrak upozornili hodnoty naměřené na dvou stanicích globální sítě radiologického a seismického monitorování CTBTO, která funguje na základě Smlouvy o všeobecném zákazu jaderných zkoušek. Zjištěné izotopy napovídaly, že radioaktivita má původ v jaderném reaktoru. Zvýšené úrovně radioaktivity nepředstavují podle švédských úřadů žádné nebezpečí pro lidi ani životní prostředí.

ZDROJ:https://thebarentsobserver.com/…/various-reactor-related-is…

POTÉ, CO POLICIE ZASTŘELILA JEJÍHO PARTNERA, ŽENU ŠOKOVAL ÚČET ZA AMBULANCI. Za zcela nejasných okolností byl v dubnu na pozemku svého domu ve Winnipegu zastřelen 36letý Jason Collins. Policie byla na místo přivolána kvůli domácí hádce, při které měl bílý muž držet v rukou zbraň. Policie na místo dorazila, vstoupila do domu, kde údajně byl muž se zbraní, jeho ječící partnerka a mužova nezletilá dcera (z předchozího manželství) . Policie z domu vyšla, aby údajně zklidnila situaci, dům během následující půlhodiny opustila i nezletilá a následně vyšel ven i Collins směrem k policistovi. Za stále nevyjasněných okolností byl střelen a zranění podlehl. Partnerka Neveen Al-Fouakhiri tento týden našla v poště účet za ambulantní ošetření mrtvého partnera ve výši 250 dolarů. Partnerka i dcera po zemřelém truchlí. Není stále jasné, jakou zbraň Collins měl. Sám podle všeho nestřílel. Nepokoje á la – Black lives matter nejsou z Winnipegu hlášeny.

ZDROJ: https://globalnews.ca/…/winnipeg-woman-ambulance-bill-part…/

VNADNOU BŘIŠNÍ TANEČNICI TVRDĚ TRESTAJÍ ZA NEMORÁLNOST. Egyptská taneční celebrita Sama el-Masry se objevovala na řadě prestižních událostí, včetně mezinárodních. Nyní ji soud posílá na tři roky do vězení, a navíc má zaplatit v přepočtu přibližně půlmilionovou pokutu za nemravné příspěvky na sociálních sítích jako je platforma pro sdílení videí TikTok. Egypt před dvěma lety přijal zákon umožňující vládě cenzurovat internet a provádět dohled nad komunikací. Ženské aktivistky však upozorňují, že se zákon využívá především proti ženám, podobně jako v tomto případě. 42letá El Masry vznesená obvinění popřela a tvrdí, že obsah byl ukraden a sdílen z telefonu bez souhlasu. Proti rozsudku se chce odvolat.

ZDROJ: https://news.sky.com/…/egypt-jails-belly-dancer-for-debauch…

+ posts

Mám jednu ženu, jedno dítě, jednoho psa a víru, že je možné změnit naši zemi postupně k lepšímu. Proto jsem se stal členem Trikolóry, a nejsem tedy nestranný. 🙂

Written by Pavel Stöckl

Mám jednu ženu, jedno dítě, jednoho psa a víru, že je možné změnit naši zemi postupně k lepšímu. Proto jsem se stal členem Trikolóry, a nejsem tedy nestranný. :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.