MONITOR 29. června 2020

Pepsi může začít přibalovat náhubek ke každé láhvi či plechovce sladkého patoku.  Firma se přidala na seznam korporací, které bojkotují při zadávání reklamy Facebook, protože podle nich necenzuruje projevy nenávisti.  Mezi další milovníky cenzury patří zmrzlina Ben & Jerry’s nebo Unilever.  To jsou mi paradoxy – že? Facebook to s radostí dělá, ale ne v USA.

Rozdováděné managmenty nadnárodních firem se již nestarají o zisk, ale o politiku a ve světě (včetně Česka, je zvesela následují). Hlavy pomazané by měly začít vymýšlet zákon o politické a názorové neutralitě jinak se demokratické instituce stanou zcela zbytečnými a vše ovládnou aktivisté s korporacemi.      

ZDROJ: https://reut.rs/2VrLxk9

UNICEF: 2,4 MILIONU DĚTÍ V JEMENU ZABÍJÍ HLAD. Zatímco naši hrdinní humanitáři touží zachraňovatí statné mladíky proudící přes Turecko a Libyi do Evropy, nebo nespí z dodržování lidských práv v Rusku a Číně, náš vážený „přítel“ Saúdská Arábie pokračuje v genocidní vojenské operaci v Jemenu.  Dětský fond OSN (UNICEF) varuje, že počet dětí, které trpí podvýživou v Jemenu, se může do konce roku zvýšit na 2,4 milionu, a to kvůli vážnému nedostatku financování humanitární pomoci. Hladem trpí polovina dětí do pěti let. Cholera, malárie a horečka dengue se rozšířily mezi podvyživenou populaci ještě před vypuknutím koronaviry. Zároveň 7,8 milionu dětí již není ve škole, což je vystavuje riziku dětské práce, náboru do ozbrojených skupin a nucení k manželství dětí .

ZDROJ: https://bit.ly/2YHMIOs

Počet požárů na Sibiři vzrostl tento týden pětkrát. Ohně vznikají samovolně v souvislosti s teplejším počasím a silnými větry. Například ve Věrchojansku naměřili 20. června 39 oC. Podle údajů, které v sobotu uvedla ruská agentura Avialesoochrana, hořelo na Sibiři 1,15 milionu hektarů v oblastech, které hasiči nedosáhnou.

ZDROJ:  https://bit.ly/387iTd9

Francouzská Národní fronta ovládne první město s více než 100 tusíci obyvetel. Naznačují to zprávy výsledku komunálních voleb v Perpignanu na jihu země. Starostou města se tak má stát Louis Aliot, bývalý partner Marine Le Pen, která uskupení označované jako „krajně pravicové“ vede.  Celkově pak výsledky potvrzují posilování pozic strany Zelených.

ZDROJ:  https://reut.rs/2BSgXcb

+ posts

Mám jednu ženu, jedno dítě, jednoho psa a víru, že je možné změnit naši zemi postupně k lepšímu. Proto jsem se stal členem Trikolóry, a nejsem tedy nestranný. 🙂

Written by Pavel Stöckl

Mám jednu ženu, jedno dítě, jednoho psa a víru, že je možné změnit naši zemi postupně k lepšímu. Proto jsem se stal členem Trikolóry, a nejsem tedy nestranný. :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.